Hudba mého mládí

Už je to asi rok, co jsem sepsal tento článek. Některé videa odsud odkazované už byly na youtube zablokovány. V tom případě si je zkuste vyhledat na youtube znova podle názvu. Kromě toho jsem pro vás připravil playlist obsahující zde odkazované skladby na groovesharku. http://listen.grooveshark.com/#/playlist/Hudba+meho+mladi/28303788 A pokusím se také ke každému videu uvést odkaz na audioverzi. Na groovesharku si taky můžete snáze najít jiné skladby téhož autora, nebo ze stejného alba apod. Na konec playlistu možná budu průběžně přihazovat další věci na které si ještě vzpomenu.

Tento nápad jsem si vzal od Misantropa.
Nasbírat na youtube písničky, které spolu nějak souvisí. Tyhle souvisí s mým dospíváním.

Léta telecí, léta kdy bereme rozum, léta od nácti někam směrem přes dvacítku, jsou obdobím kdy se toho v našich životech děje asi nejvíc. Emočně. Ony se ty emoce spojí s hudbou, kterou v těch letech tak nějak považujeme za důležitou a později je tatáž hudba zase umí vyvolat. Takže pro ty z vás, kdo mají k těmhle kolovrátkovým melodiím navázány také nějaké příjemné vzpomínky, malá jízda.

Ano bral jsem rozum v osmdesátkách a devadesátkách. Ježišmarjá, to už je přes 20 let!

Byl to všechno mrzký pop, hrozné šity, ale jsem rád, že jsem u toho byl.
Snažil jsem se vyhnout těm největším provarům typu Sandra, Modern Talking, Milli Vanilli, ale to co zbylo rozhodně není nějaké vysoké umění. Většinou jde o věci, které hýbou tělem. O tanec.

Je zajímavé si dohledávat kdo to zpíval, jak se to jmenovalo a odkud vlastně ti lidé byli. Možná tu najdete něco co jste hledali ale nevěděli jak se to jmenuje.

V roce 1983 mi bylo 11 a německá zpěvačka Gabriele Susanne Kerner známá jako Nena nazpívala hit 99
luftballons
. Dnes má 4 děti.


http://listen.grooveshark.com/#/s/99+Luftballons/2vEBS1

O rok později Ital Tony Esposito zpívá Kalimba de Luna


http://listen.grooveshark.com/#/s/Kalimba+De+Luna/2kbCan

což tentýž rok přezpívají Boney M.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Kalimba+De+Luna/2fyeOg

Často to pro mě tehdy byly bezejmenné písničky z kazet od kamarádů. Internet neexistoval a Bravo se kupovalo v němčině na černých burzách rozháněných policí.

Ten následující song byl například znám jako „ta písnička s tím smíchem“. Naštěstí jsem někdy po revoluci zahlédl v TV klip a dozvěděl se, že to byli Video Kids a jejich song Woodpeckers from space. Věděli jste, že to byli Holanďané?


http://listen.grooveshark.com/#/s/Woodpeckers+From+Space/Ek2li

Díky Milanovi, který v komentářích napsal název se pro mě odtajnila další dlouho hledaná píseň. Původně známá jako ten break dance s pískáním. Z roku 1983 vám přináším Break Machine – Street Dance.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Street+Dance/21QSyH

O rok později (1984) má premiéru film Policajt z Beverly Hills. Ústřední melodie filmu patří k jedné z nejremixovanějších skladeb všech dob. Nahrál ji Harold Faltermeyer a je to prostě pecka. Mladší ročníky ji bohužel znají spíše od Crazy Froga. To je hnus velebnosti.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Axel+F/1MZeFF

Bezejmenou byla  i „ta písnička s tím kašlem“ nebo také „pochod tuberáků“. Oficiálně je to Scotch – Disco Band. Italo Disco v celé své kráse. Jo talijáni s němčourama tomu tenkrát u nás rulovali, akorát že tenkrát ještě pojem rulovat neexistoval.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Disco+Band/1NE4NY

Dalším typickým kouskem Italo Disco z tohoto roku bylo Kóóómančééróó. Oblíbená verze ze základní školy zněla: Komančero, komančero, ty máš ďuru, já mám péro. Jak jsem nyní zjistil autory jsou Raggio Di Luna.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Comanchero/1Snely

Tentýž rok, ale z jiného soudku. Run DMCIt’s like that. To je panečku jiná liga. Hip-Hop s osmdesátého čtvrtého. Frčel break dance a já zkoušel robotí pohyby, dělal na těle vlny a skákal rybičku. Tohle je sound, který se pak se mnou táhnul. Zjednodušeně byl tím podstatným „šlapající, hutný spodek“.


http://listen.grooveshark.com/#/s/It+s+Like+That/2oTGLX

To mi připomíná, že někdy později kamarád dotáhnul na VHS filmy BreakDance a Breakdance II, teda tak se jim říkalo u nás. Ve skutečnosti to ale byly Breakin‘ a Breakin‘ 2: Electric Boogaloo. Objevují se tu Ice-T a Jean-Claude Van Damme. Role van dama je popsána jako Guy dancing in the background.

Z jedničky sem dám slavnou taneční scénu s koštětem, která bývá často parodována.

A z dvojky zase scénu s tancováním na stropě. Rotující místnost si prý půjčili od filmařů z Noční můry z Elm Street. Ne nápad, přímo tu místnost.

Popojdem o rok dále a jsme u 1985. Nejprve starý známý Scotch a opět s písní bez názvu. Tentokrát je to ta písnička s tím Lá, lá, lá. Ano, vážně. A teď hledejte k něčemu takovému název. Je to Delirio mind.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Delirio+Mind/1NE4Mm

A přichází Johann (Hans) Hölzel známý jako Falco, rakouský hitmaker se svým Rock me Amadeus. Údajně je to zatím jediný umělec který dostal píseň v němčině na první příčku americké hitparády .


http://listen.grooveshark.com/#/s/Rock+Me+Amadeus/2HG5Uo

No a taky jeho Jeanny. To byl tehdejší ploužák číslo jedna.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Jeanny/13fFD

1989 – cinkalo se klíčema a mě čekala matura. Ne že bych se učil, byl to totiž rok, kdy nám Kaoma přinesla Lambadu. Francouzský ansámbl složený z bývalých členů skupiny Touré Kunda, což ocení zvláště češi. Letní hit, který rozpoutal šílenství. Ukecali jsme kamaráda aby nás pustil k videu rodičů, které umělo zastavovat a krokovat tam i zpět a s nosem na obrazovce jsem zkoumali jak Chico a Roberta dělají ten záklon. Trénoval jsem na soutěž, která se nakonec nekonala, měli jsme s naší taneční skupinou Numero Uno několik vystoupení, chystali jsme výuku Lambady… Z Chica je dnes kněz a z Lambady taneček nad kterým se ušklíbáme.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Lambada/CkQin

Jó Numero Uno, to byly časy. Magda, Andrea, Já a ještě jeden kluk, jehož jméno si nepamatuji. :-) Proč Numero Uno? Podle skladby Starlight – Numero Uno. Říkalo se tomu house a frčely klavíry.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Numero+Uno/2KjLwX

No a když klavíry tak Black Box a jejich Ride on Time. Nejprodávanější singl v Anglii 1989. Tohle vyráběli talijáni. Tři hudebníci a modelka. Jak už to tak v tomhle hudebním světě bývá, všechno to jsou jen kouř a zrcadla. Toho kdo opravdu hudbu vytváří neuvidíte, najímají se hezké tvářičky, které to pak prodávají davům. Kolem samplů a zpíváni byla spousta zlé krve. Podstatou je nepřiznaný sampling z písně love sensation od Loleatty Holloway. Zábavné je, že ona ve skutečnosti zpívá „Cause you’re right on time“. Soudila se s nimi a vyhrála. Později najali zpěvačku Marthu Wash, která je tím mocným hlasem za dalšími jejich skladbami, a i ta se s nimi později soudila, protože ji na řadě písní nepřiznali. Jak říkám hudební byznys. A není jen mocným hlasem Black Boxu. Také ji najdete na C&C Music Factory a jejich Gonna make you sweat o kterých ještě bude řeč. A aby se nám kolečko uzavřelo, je třeba zmínit, že ti tři italové co jsou za Black Boxem, jsou titíž tři italové, co jsou za Starlight zmíněným výše (Numero Uno), proto asi ty klavíry. A máte ještě sílu na další kolečka? Love sensation od Loleatty Holloway vysamplovali ještě další účastníci našeho přehledu. Nápověda Good Vibrations. Ale ti prý s jejím souhlasem. Co bych si počal bez Internetu.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Ride+On+Time/2KjDih

Takže ještě původní Loleatta Holloway – Love Sensation. Wikipedia zmiňuje ještě další samplingy této písně.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Love+Sensation+06+Original+/dEbe9

A tentýž rok přináší ještě jednu pecku. Pro mě total ultra hit. Technotronic! Co jiného než Pump up the jam? Tehdy jsem si o téměř každé skupině myslel, že jsou z ameriky. Tihle jsou z Belgie. Zpěvačka Ya Kid K byla stejně stará jako já. Ještě jí nebylo 18. V klipu za ni vystupuje modelka Felly.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Pump+Up+The+Jam/2Cguwx

Z téhož roku docela příšernost. Předělávka pochodu maršálka Radeckého do tanečního hávu. Vienna Lusthouse – Ready for Radetzky.

A jsme v roce 1990. Začínáme budovat kapitalismus. Česko se Slovenskem jsou ješte spolu. Mám po maturitě a čeká mě za rok vojna. Po návratu do rodného města po čtyřech letech na internátu jinde, jsem navázal přerušené známosti s bývalými spolužáky a začal vymetat dikotéky. Stihl jsem ještě před vojnou založit taneční skupinu Poslední Křeč, takže hudba pořád hrála v mém životě důležitou roli.

M.C.Sar & The Real McCoy – It´s on you. Tohle video má bohužel zakázáno linkování, takže kdo chce, musí přímo na jutub.

http://listen.grooveshark.com/#/s/It+s+On+You/1RgGyx

C&C Music FactoryGonna Make You Sweat. Tohle se mi pletlo s Power od Snap!. Výše Zmíněná Marta Wash co zpívala pro Black Box.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Gonna+Make+You+Sweat/2ifgt

Pak tu máme asi nejznámnější Suzanne Vega. Její Tom’s Diner nasamplovaný sdružením DNA. Nebezpečný popěvek co nechce z hlavy ven. Podkladový beat je od Soul II Soul. Suzanne Vega je samplována bez dovolení. Její vydavatelství pak píseň koupilo a vydalo místo aby se s DNA soudilo. Suzanne se prý předělávka líbí. Původní Tom’s Diner prý byl použit jako testovací píseň při vývoji formátu MP3 u Fraunhoferů.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Tom+s+Diner+DNA+Remix+/uaErQ

A od téhož sdružení La Serenissima,


http://listen.grooveshark.com/#/s/La+Serenissima+radio+edit+/221oA3

který pro změnu sampluje Rondo Veneziano.


http://listen.grooveshark.com/#/s/La+serenissima/2oZx6g

Adamski & SealKiller. První velký Sealův hit.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Killer/e8Qgl

Snap!The Power. Němci z Frakfurtu. Fakt jsem si myslel, že Amerika. Mohutný Turbo B rapuje, Penny Ford zpívá a na videu místo ní vypadá Jackie Harris. “Американская фирма Transceptor Technologies приступила к производству компьютеров «Персонaльный спутник»” Měli těch hitů víc.


http://listen.grooveshark.com/#/s/The+Power/Cpctg

Beats InternationalDub be good to me. Tuhle skladbu jsem si dost užíval. Zahlédl jsem klip v televizi a dostal mě bubeník se dvěma kopáky. Líbilo se mi, že je skvělá a přesto ji nikdo z mého okolí neznal. Skupinu založil jistý pan Norman Cook alias Fatboy Slim.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Dub+Be+Good+To+Me/e8Sln

Píseň je smontována z těchto komponent:

S.O.S Band – Just Be Good To Me


http://listen.grooveshark.com/#/s/Just+Be+Good+to+Me/m1UF0

The ClashGuns of Brixton


http://listen.grooveshark.com/#/s/Guns+Of+Brixton/2DeAX5

a harmonika z Ennio MorriconeOnce upon a time in the west Man with a harmonica. Mimochodem dobrý film.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Man+With+a+Harmonica/2qZe8h

Z 2005 můžete znát verzi od Karmah, kteří použili Just be good to me od S.O.S Band a Every Breath You Take od The Police. Ta mě docela sere kvůli typicky stařeckému efektu, že ti mladí si dneska určitě myslí, že to je nová pisnička a nemají ponětí jak skvělé staré skladby vykrádá.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Just+Be+Good+To+Me/bNEmk

Jistota je jedna, duben devadesát jedna (Cimrmanův absolutní rým). V dubnu 91 rukuju a následující rok a půl sleduji hudbu akorát tak v TV na francouzské stanici MCM, která tehdy myslím běžela s programem OK3. Což byl třetí program české televize zavedený po revoluci. No vlastně i jedno nedovolené opuštění posádky bylo, když jsem utek na „dýzu“ do píplu. Diskotéka people v Ostravě na Černé louce. Už neexistuje. V píplu jsem poprvé slyšel jak to vypadá, když do písniček „dýžej“ nekecá, ale naopak je záhadným způsobem na gramcích spojuje dohromady, že nerozeznáte přechod. Začal jsem si v trafikách kupovat časopis na jehož název už si nevzpomenu, kde jsem se dozvěděl co je to crossfader a obdivoval reklamy na slipmats.

U96– Das Boot


http://listen.grooveshark.com/#/s/Das+Boot/iEfI8

KLF – Last train to transcentral. KLF byli zjevení. Jejich hudba se valila jako obrovská masa zvuku. Jedni z tvůrců žánru stadium house. Vytvářeli kolem sebe legendy. Používali různé narážky na ilumináty, kryptické inzeráty, vandalistické reklamní slogany na bilboardech. Do všeho komponovali číslo 23. Na Brit awards 1992 střileli do diváků slepými ze samopalů, na afterparty se objevila mrtvá ovce. V roce 1994 spálili milion liber šterlinků v hotovosti. V roce 1992 schválně smazali všechny své mastery. Tihle pánové byli fakt magoři a zábavní. Šířili zmatek a uživali si jak rozvracejí představy o světě. Vydali The Manual. Návod jak vyrobit top hit bez peněz a hudebního nadání.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Last+Train+To+Transcentral/1i48Pz

Marky Mark & The Funky BunchGood Vibrations. Vzpomínáte na Loleatta HollowayLove Sensation co vysamplovali Black Box? Tak tohle je snad ještě větší sampling, ale tentokrát přiznaný. Marky Mark je ve skutečnosti Mark Wahlberg, herec, sex symbol, poměrně známý. Naposledy například hlavní role v Max Payne. Žádný svatoušek: Kokain, PCP, vykrádačky, pokus o vraždu, rasově motivované útoky, vězení… Jeho brácha Donnie byl členem skupiny New kids on the block, nebojte, ty vám tady cpát nebudu. Pokud nevíte kdo to byli, buďte rádi. Pravděpodobně prototyp boy bandů.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Good+Vibrations/pXXsO

Salt-N-PepaLet’s talk about sex. Co dodat? Kontroverzní hit, který si vysloužil i nějaké ty zákazy.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Lets+Talk+About+Sex/J4EdL

No a pak jsem se vrátil z vojny a hudba postupně z mého života mizela. Už mi nepřipadalo tak důležité sledovat novinky a aktualní vlny. I když pravda pár Czechteků jsem absolvoval. ;-)

En Vogue – Free your mind. Protipředsudkový song. Slušný nářez. „Prejudice! Wrote a song about it! Like to hear it? Here it go!“


http://listen.grooveshark.com/#/s/Free+Your+Mind/2D33lO

Ace Of Base – All That She Wants


http://listen.grooveshark.com/#/s/All+That+She+Wants/HQ9lc

2 Unlimited – No limit. Kdo nezná, žil poslední roky na marsu.


ttp://listen.grooveshark.com/#/s/No+Limit/e5uCS

Culture Beat – Mr. Vain


http://listen.grooveshark.com/#/s/Mr+Vain/2uc6YU

Reel 2 Real – I like to move it známé též z filmu Madagascar.


http://listen.grooveshark.com/#/s/I+Like+To+Move+It/u4Gtl

FugeesReady or not Lauryn Hill umí zpívat. Má pět dětí se čtvrtým synem Boba Marleye. Její přednes killing me softly na DVD Dave Chappelle’s Block Party mi vehnal slzy do očí. Ženská s koulema, co si dovolí vytočit katolickou církev na koncertě ve Vatikánu.


http://listen.grooveshark.com/#/s/Ready+or+Not+1996+/2K9rfX

bomfunk mc’s – freestyler


http://listen.grooveshark.com/#/s/Freestyler/llWic

Reklamy

50 komentářů to “Hudba mého mládí”

 1. janina Says:

  OBROVSKEJ dik za tu praci s tim :) [obcas si vzpomenu na melodii, ale nevim jak to najit.] a KLF musim nekde vyhrabat.

 2. Lubik Says:

  Klobouk dolů, jsem velký sháněč dance music 90 let minulého století a docela se to i daří. THE KLF, SNAP!, CULTURE BEAT, PHARAO, MAXX, SCOOTER, MARUSHA, LA BOUCHE, DUNE, DR. ALBAN, DJ JAZZY JEFF & THE FRESH PRINCE, BLACK BOX, 2 UNLIMITED, TECHNOTRONIC, U96, a monho dalších. Díky tobě a všem hitmakerům z té doby, taneční muzika nového tisíciletí už není ono, i když se to dá taky občas poslouchat.

 3. Vlado Says:

  Super práca hladal som jednu pesničku a našiel som tvoju stránku.
  Super som sa zabavil, pretože som na týchto pesničkách tiež vyrastal.
  Dík ešte raz, aspoň viem názvy, mám to pokope a môžem si konečne dať
  dohromady tieto pesničky v MP3.

 4. martin Says:

  ssssuuuuupppeeerrrr…diky zadam o dalsi pokracovani,zil jsem v te super dobe,ale ta pamet))) opravdu pokracuj……muzu ti pomoci

 5. Petr Says:

  Super práce,přesně to,co mnoho z nás už jen marně lovili v paměti.Skvělé písně bez názvu,které jsme ladili třeba na radiu Luxemburg.Ale díky i za další pecky našeho mládí.Opravdu super,skvělý zážitek při sledování Tvojí stránky.

 6. Milan Says:

  Super! máme stejný vkus! Nezapomeň do osmdesátek přidat ,,pískací break dance“. Breakmachine-street dance:-)

 7. strplen Says:

  Ježíš to jsem hledal! Díky. Break Machine – Street dance. Přídáno do playlistu. Piskací brejkdens. Přesně pod tímhle názvem jsem si to pamatoval. :-)

 8. Pochod tuberáků Says:

  Ahoj, mám pocit že jste tu ve výčtu, pozapoměli na tuto písničku, známější pod názvem: “ Pochod tuberáků „. Scotch – Disco band video
  http://www.youtube.com/watch?v=hLbEZU7YB-w odkaz na celou písničku

 9. strplen Says:

  Je tady od zacatku. Je mezi policajtem z beverly hills a comanchero. Asi prehlidnuto. Zminen i nazev pochod tuberaku. Pisnicka s kaslem.

 10. kamila Says:

  haloooo prosím scháním písničku hrozně moooc nevím její název ale vím že jí často dávali na tv ok3 zpívali jí tři kluci myslím že se jmenovali Beny-B A ZPÍVALI JÍ VE FRANCOUZŠTINĚ a vím že ten klip začínal že jednomu z těch kluků volala holka z budky ty kluci si házeli s telefonem u bazenu a hodili ho do vody tím klip končil já vím asi si to nebude nikdo pamatovat ale nevím jak jinak to popsat francouzštinu neovládám tak se mi nesmějte :-)) kdyby někdo věděl o co jde a má odkaz na mp3 nebo klip prosím dejte ho sem dííííííííky pa….

 11. strplen Says:

  Benny B – Dit moi bébé

 12. A co tohle vážení ? Says:

  My jsme to počítali, a skutečně tam je 1O Japanýs firem.

  Schválně, kdo z Vás ji pamatuje ( 1O Japonských firem ) neoficiální název.

 13. A co tohle ? Says:


  Tahle také, ve svém čase nebyla špatná.
  Občas je ještě slyše na některých plesech ?D

 14. kamila Says:

  juchůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů to je ona :-))) moc děkujuuuuuuu strplene :-**** to mje bomba scháním jí roky díky,díky,díky……:-)

 15. Kterou Says:

  Ahoj, kterou jsi scháněl ( a ) ? Slepičí tanec, nebo 1O Japonských firem ? Nebo že bych se pletl ?

 16. strplen Says:

  Yamaha, Mitsubishi… Jo, jo. Pamatuju z jednoho „pionýrského“ tábora. Dlouho jsem sháněl a objevil jsem ji konečně náhodou asi před půl rokem.

  Slepičí tanec je taky hodně známá věc.

 17. strplen Says:

  Pleteš se :-) Sháněla ty francouze Benny B.

 18. Vzpomínáte ? Says:

  Bruce & Bongo – Hi Ho Heigh Ho Whistle While You Work na naších dízách, to bylo velmi oblíbené. Doufám, že ten klip, zde půjde přehrát. Pokud máte někdo, klip avi / mpeg tak se mi ozvěte

 19. Vzpomínáte ? Says:

  Bruce & Bongo – Hi Ho Heigh Ho Whistle While You Work na naších dízách, to bylo velmi oblíbené. Doufám, že ten klip, zde půjde přehrát. Pokud máte někdo, klip avi / mpeg tak se mi ozvěte

 20. kamila Says:

  http://www.uloz.to/6314048/captain-hollywood-project-more-more-avi

  tak tohle můžu vždycky super kapela… :-))

 21. kamila Says:

  můžu sem vložit také video??….Ehmmm a jak se to dělá?…jsem tak trtošku antitalent noo..:-)

 22. strplen Says:

  Přímo do komentáře asi ne. Stačí když vložíš odkaz/adresu.

 23. kamila Says:


  TAKY DOBRÁ POHODOVKA….. :-))

 24. kamila Says:

  a hele ono to jde….dala jsem tam odkaz a je tam místo toho video :-)

 25. kamila Says:


  a tohle je má zamilovaná…. ;-)

 26. Václav Says:

  Hej,Héééj, tak to je supééér. Našel jsem to,na co jsem si nemohl vzpomenout. Obrovský kus práce-SMEKÁM !!!!
  Mám dotaz na zde případné návštěvníky: tzv. pochod tuberáků: Scotch – Disco Band video . . . se hrával na zábavách v češtině,necí někdo z vás, kdo to hrál?

 27. Michal Says:

  Ahoj všem, nepamatujete si někdo, jak se jmenovala písnička, co hráli na MCM (OK3) tak v letech 1990-1991, byl to velky francouzský techno hit. Vystupovala tam mumie a k tomu byl text „revej tua“ – neboli spravne psano „reveillez toi“ Jinak mam docela prehled o jinych francouzskych hitech te doby – treba takovy McSolaar apod. Dost veci jsem nastesti nahraval na VHS – od roku 92 do cca 95 mam prakticky vse co frcelo.

 28. Anonymní Says:

  Zdravím a chválím. Mám prosbu, nevím jak se jmenuje písnička z první poloviny 80 let. Zpívala to ženská, hlasem podobná Tině Turner s pronikavým refrénem : A f r ik a bla blá Afrika. Je to vzpomínka na taneční. Dík za tip. Milan.

 29. Anonymní Says:

  Mohla by to být, ta to píseň ??

 30. Anonymní Says:

  Pro upřesnění , je to “ ROSE LAURENS – AFRICA “ . Snad je to , to co jsi hledal :)

 31. strplen Says:

  Super, tu jsem taky sháněl a nevěděl. Ta hrávala z jukeboxu na táboře v Jugošce.

 32. Anonymní Says:

  Hledal jsem jak se jmenuje kašlací písnička a konečně díky Tobě našel. Super, díky za práci.

 33. Anonymní Says:

  Tak jsme na silvestra zavzpomínali na hity 90 let co jsme pařili na diskoškách a pak našli Tvoji stránku, Je to výborná práce. Díky

  Ještě jeden dobrý odkaz je tam vše :http://ololo.fm

 34. Anonymní Says:

  Jste užasní,moc,moc díky !!! ♥

 35. Filip Brožek Says:

  Přidávám se k tomu, že tohle je bezva výběr !! :)

 36. michal Says:

  Přede dvěma roky jsem se tady ptal na jeden francouzský techno hit, co pořád dokola hráli na MCM (tehdy po revoluci kanál MCM vysílala stanice OK3, pamatujete? :-)). Tak, a teď po dvou letech jsem ten klip konečně našel: „Le dormeur doit se reveiller“ od Pleasure Game integral – 1991

 37. michal Says:

  Přede dvěma roky jsem se tady ptal na jeden francouzský techno hit, co pořád dokola hráli na MCM (tehdy po revoluci kanál MCM vysílala stanice OK3, pamatujete? :-)). Tak, a teď po dvou letech jsem ten klip konečně našel: „Le dormeur doit se reveiller“ od Pleasure Game integral – 1991

 38. michal Says:

  Omlouvám se, ale link mi odmítá vložit přímo ten odkaz na konkrétní list a cpe mi sem stále celý playlist. Tedy v playlistu (viz výše) je to ten poslední klip.

 39. Anonymní Says:

  ahoj, mam problém, taťka hledá už deset let písničku, která byla hitem roku 1992 a hrávala se každou půl hodiny, nemůžeme tu píseň najít. Je to francouzská píseň, která je prý hodně pomalá a zpívá ji žena. byla bych moc ráda za jakýkoliv záchytný bod, děkuju :)

 40. Anonymní Says:

  Ahoj , není to náhodou tato ??

 41. Anonymní Says:

  Tady je ještě pro jistotu název + zpěvačka + zpěvák

  Jane Birkin et Serge Gainsbourg – Je T’aime

 42. Anonymní Says:

  děkuju za to, že jste mi našli „Jane Birkin et Serge Gainsbourg – Je T’aime“ ale takhle písnička to není, hrávali jí v též době :/ nebyla by ještě nějaká písnička ? :o

 43. Anonymní Says:

  ahoj, zkouším najít písničku, která se hrávala někdy v roce 2008 na NRJ music kanálu…byla francousky, myslím černobílý klip, takový trošku nesmyslný, vím, že tam byla nějaká slepice bílá…netušíte, co by to mohlo být…díky za případné info…J

 44. Anonymní Says:

  People Ostrava na Černé louce. Taky jsem tam chodil pařit :-)

 45. Anonymní Says:

  na peoplu jsem kalil od 1995, vedle permon, dole štola !!!

 46. Coinneach Says:

  Díky všem za super odkazy a oprášení vzpomínek…Roky přibývají a zapomínám.
  Taky něčím přispěji.

 47. aleš Says:

  The people byla dobrá discotéka jen první rok 1991,otvíral jsem ji,pak jak se to dole předělalo,vlastně i nahoře to stálo za h…..o,už to nebylo ono i hudba od toho roku už byla jen horší a horší.

 48. Marcela Moravcova Says:

  Zdravím, je to už dlouho, co hrály píseň, která začínala cha cha cha a ten smích se zvyšoval. Chvilku melodie a zase smích. Byla bych moc vděčná za interpreta a název písně. Též jsem velice ráda, že jsem vás objevila, jste supr..,, Děkuj předem,,

 49. Anonymní Says:

  Máš na mysli tohle ??

 50. Marcela Moravcova Says:

  Bohužel, to není ona, pravděpodobně cizí kapela a smích se zvyšoval a pak zase odeznival. Děkuji vám za ochotu..,,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: