Dollhouse

Pro znalce, kterým prostě tento seriál jen nějak utekl, klíčová slova:

Joss Whedon, Eliza Dushku.

Bohužel hlavním lákadlem Dollhouse v této recenzi je děj, zápletka. Pokusím se prozradit z děje co nejméně, ale ten základ prostě musím. Takže pokud neradi spoilery, raději nečtěte dále.

Joss Whedon je autor seriálů jako: Buffy the Vampire Slayer, Angel, Firefly. O Firefly musím určitě taky ještě napsat.

Hlavní myšlenkou Dollhouse je existence technologie kterou dokážou vymazat člověku osobnost a nahrát do něj jakoukoliv osobnost včetně znalostí, schopností, vzpomínek. Dokázali byste z této myšlenky napsat alespoň 10 třičtvrtěhodinových dílů seriálu? Tak aby se každý na téma díval trochu jinak? Aby to bylo napínavé?

Když jste Joss Whedon máte na to talent a jak se zdá tak i prostředky. Díly vypadají draze, výpravně. Samá kůže a ušlechtilé dřevo. A spousta krásných lidí. I zohavená osoba v tomto seriálu vypadá prostě nádherně. Zlatavý filtr byl na kameře často.

Whedonovo mistrovství propukne naplno až v 6 díle. Než to vzdáte, vydržte to do tohoto dílu. Kdo to vzdá po 6 díle, pro něj tento seriál opravdu není.

Seriál běží od 13.2.2009 takže v českých TV a bohužel s dabingem se to hned tak neobjeví.  Aktuálně byl odvysílán 11. díl a české titulky jsou zatím až po desítku. Takže zatím jsou titulky během pár dní po odvysílání dílu. Snad to vydrží a snad to Whedonovi nezruší jako Firefly. Má to v hlavě prý naplánováno na 5 let. Je to klasický formát kdy každý díl má uzavřený příběh, plus zároveň rozvíjí větší story, která se vine napříč mnoha díly, sériemi, seriálem.

A pokud budete pirátit, doporučuji HDTV verzi 720p. Je tam totiž opravdu hodně krásných lidí. :-)

Reklamy

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,

Jedna odpověď to “Dollhouse”

  1. Ideální seriál « hmmm… Says:

    […] budou předčasně ukončeny, zeptejte se mě na co se dívám. FlashForward, Day Break, Firefly, Dollhouse… Jsem prostě se svými požadavky mimo vkus většiny populace. […]

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: