Bez spojleru: Transformers 2

Oficiálně se to jmenuje Transformers: Revenge of the fallen. Pokračování filmu Transformers z roku 2007. Ještě vetší roboti. Ještě horší příběh.

Tento film doporučuji těm, kdo netrvají na příběhu a stačí jim efekty (počítám se mezi ně). Doporučuji si ho sehnat domů v HD rozlišení a nechodit do kina. V kině totiž nemůžete přetáčet části kde se mluví a nejsou tam roboti. A vydržet tyhle části bez přetáčení, to jsem nedokázal. V kině to ale zase dávají v 3D, což by u filmu založeného na efektech nemuselo být marné. Ale jak říkám, ty části mezi efekty… ach jo.

Ústředním bodem filmu jsou boje obrovských robotů. Vizuální žranice. Mech-porn. K tomu vangelisovské mohutné cválavé melodie. Zpomalené záběry, bullet time. Efekty, efekty, efekty. Teměř neustále je na plátně nějaký vrtulník. Nejdelší doba bez vrtulníku tak 5 minut. Když tam není vidět, je alespoň slyšet. Letadlové lodě, obří vznášedla, tanky, pyramidy, atomové ponorky, zeleně svítící magické předměty.

Z dějového hlediska přimíchejte kus teenagerovské romance. První den na střední škole. Vojenské chlapáctví. Trochu Indiana Jonese. Nechybí samořejmě role vtipného poplety typu Jar Jar z hvězdných válek. Tady ji hrají dvě auta. Dojemné scény truchlení nad tělem mrtvého robota, patos.

Film je natočený jako maximálně přístupný. Neuvidíte odhalené ňadro, neuslyšíte sprosté slovo. Lidem neteče krev.

Režie – Michael Bay,

Produkce – Steven Spielberg.

(Den č. 007. Příspěvek č. 003.)

Reklamy

2 komentáře to “Bez spojleru: Transformers 2”

  1. julyzzz Says:

    Vyzerá to na film, ktorý by som nechcela vidieť. Strata času. Efekty pre efekty. Načo?

  2. strplen Says:

    Psychedelicky screensaver take nema dej a presto ti muze prinest zazitek. Ja tak vnimam efekty, ciste vizualno, ohromno, uzasno.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: