White Collar

White collar crime jsou zločiny, které se dělají hlavou. Nepoužívá se při nich násilí. Zpronevěra, padělání, praní peněz, insider trading, krádež identity, uplácení… Většinou je páchají bílé límečky. Lidé co nepracují rukama. Jednotka FBI pro vyšetřování takových zločinů tím pádem nejsou drsní hoši v kuklách, ale matfyzáci s kravatami.

A vyšetřovaní jsou sofistikovaní absolventi Oxfordu s vytříbeným vkusem. V garáži mají Lamborghini a bydlí v opravdu velkých domech.

Jak vidíte obrazová kvalita seriálu je až kýčovitá. Často jsem si při sledování říkal, jestli zacházejí až tak daleko, že na scénu točenou na ulici v New Yorku pouštějí vlastní chodce oblečené do barev které by jim ladily s atmosférou scény. Každopádně velkou roli hraje samotný New York, fonty, hudba. To s těmi fonty je možná tím, že mám teď zvýšenou typografickou citlivost po shlédnutí filmu Helvetica.

Zvláštní mix mužského a ženského. Je to kriminálka, detektivka. V hlavní roli dva chlapi. Jeden z nich hezounek s vlnitým vlasem, druhý domácí typ, skvělý manžel, rovnej chlap. Žádná střelba, honičky, napětí. Nepříliš hluboké emoce. Stylově je to jako sex ve městě. Chic záběry New Yorku. Moderní, lehké, hip a trendy. Všichni jsou krásní, zdraví a chodí dobře oblékaní. Hlavní hrdina nepije, má skvělou ženu, žádné flashbacky na traumata z Vietnamu. Je to jako by to natočil chlap pro ženské, nebo ženská pro chlapy. I špína je tu čistá, jako v klipu Michaela Jacksona.

I záběry z bezpečnostních kamer byly jistě točeny pečlivě na kvalitní materiál. Bezpečnostní kamera, zadní schodiště poprvé! Klap! Lidé tu nekřičí, jen zvyšují hlasy.

Zní to plastikově a ploše, ale právě to z toho dělá skvělou oddychovku. Není to pohlcující, ale je to zajímavé. Nevtáhne mě to emočně. Nefandím hrdinům, nedojímají mě. Je to prostě jen zajímavé. Jak udělali tenhle podvod, jak dopadnou tohoto falšovatele.

(Den č. 012. Příspěvek č. 006.)

Hmmm tahle recenze vůbec nedrží pohromadě a končí do ztracena.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: