Jak uvařit žábu

Přijde chvíle ve vašem životě, kdy si všimnete, že děláte něco špatně a rozhodnete se s tím přestat. Například kouříte a uznáte, že kouřit nechcete. V případě zavádění změn do života znám dva možné způsoby. Pomalu a rychle. Který si zvolíte záleží na vás. Každému vyhovuje něco jiného. Často ale lidé vnímají jako jediné možné řešení ten svůj způsob a přitom někdy pro ně k úspěchu vede právě ta druhá metoda.

Pomalá metoda je metoda „uvař žábu“. Traduje se, že když vaříte žábu v hrnci dostatečně pomalu, nevšimne si, že teplota stoupá a nevyskočí a uvaří se. My, co máme psychiku tohoto typu, nebo problém tohoto typu musíme změnu rozložit na delší dobu a svou mysl-žábu ošidit aby si nevšimla. V případě kouření to znamená, že zítra si dám o cigaretu méně, pozítří o dvě cigára, atd…

Rychlá metoda je metoda „odleť do vesmíru“. Abyste se ze Země dostali do vesmíru, musíte dosáhnout únikové rychlosti. Pokud poletíte pomaleji zvítězí gravitace a vy zase spadnete zpět. Máte-li raketovou mysl potřebujete radikální změnu. Od zítra žádnou cigaretu.

Nejde-li vám to jedním způsobem zkuste druhý.

(Den č. 013. Příspěvek č. 007.)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: