Dokonalý den

Znáte film Na hromnice o den více? Co takhle zkusit si zorganizovat dokonalý den?

Vyberte si jeden den, všední či sváteční a pokuste se ho prožít dokonale. Tak jako jsou vzorové domy, které stavební firmy ukazují zájemcům o stavbu, vytvořte si vzorový den, který budete ukazovat sami sobě jako koncept, prototyp toho jak by měly vypadat všechny vaše dny.

Ráno se probudím skvěle odpočatý. Ano dokonalý den začíná už předchozí večer, kdy je třeba jít včas spát do nově povlečené voňavé postele, hezky vykoupaný, unavený, možná trochu meduňkového čaje na podporu usínání. Probudím se dostatečně brzo abych byl hned ráno pánem svého času. Žádné stíhání autobusu. Mám hodinu a půl na odchod do práce. Rozcvička, pozdrav slunci? Sprcha. Udělám si pořádnou snídani. Vaječná omeleta se zeleninovou oblohou. Pěkně prostřený stůl, uklizená kuchyně (další úkol na předchozí den), pohoda. Zuby, oholit. Dokonalé oblečení do práce. Vyžehlená bílá košile, navonět… Cesta do práce plná radosti ze slunce a zpěvu ptáků. Úsměvy na kolemjdoucí. V práci uvařit čaj v pěkné konvičce, zkontrolovat logy, výsledky zapsat do sněhobílých stránek sešitu barevně sladěného s vašim pracovním stolem a sešit odložit na přesné místo, kde vytváří ten správný výtvarný dojem v kombinaci s tvarem a barvou opodál ležící tužky…

Cílem by měl být den obsahující maximum těch věcí, které dělat chcete, ale nedaří se vám. Měl bych cvičit s činkami, měl bych jíst víc zeleniny, měl bych trénovat na klavír, to všechno jsou věci, které můžete nacpat do svého dokonalého dne. Nejde tu o den dokonale prolenošený plný sladkostí a hedonismu. Měl by to být den dokonale rozvíjející vaše fyzické a psychické kvality. Den, který je ukázkou, že nejste tak beznadějný případ jak to vypadá. Den demonstrující vaše kvality.  Máte čas si to vše naplánovat a připravit a víte, že je to jen na jeden den. Pro jednou to určitě zvládnete.

Finta je ale v tom, že to nebude pro jednou, ale že svůj dokonalý den budete opakovat a postupně vylepšovat. Nemyslím hned další den, ale prostě zase jednou, někdy, až zpozorujete vhodné podmínky. Kombinací s ideou ze včerejška, můžete také zkoušet vařit žábu. Svůj dokonalý den vytvářet nenápadně a postupně. Například si pro začátek dáte za cíl jen dokonalé první tři hodiny dne. Dvě hodiny doma po probuzení a hodina v práci. Až nabydete dojmu, že tyhle tři hodiny už jsou vyhezkané dost, přidejte příště další dvě hodiny, třeba.

Dokonalý den je třeba připravit už den předem. Časem získáte odhad na dny, které jsou vhodnými adepty pro dokonalost. Když zjistíte že zítra má být krásně a že na zítra nemáte domluveno nic povinného, zabliká vám v hlavě žárovička „potenciální dokonalý den“.  Vzorně uklidit, umýt nadobí, přichystat si vyžehlené věci na zítra. Nachystat potraviny pro vaření, umýt auto a zítra, zítra…

(Den č. 014. Příspěvek č. 008.)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: