Předstírej že to tak je a ono to tak bude

Blázni vidí věci, které my nevidíme. Chceme-li vidět věci, které druzí nevidí, musíme se taky zbláznit a to podle toho jaké věci chceme vidět. Totéž platí pro případ kdy chceme začít vidět věci, které vidí druzí, ale my ne.

Svět kolem nás vnímáme svými smysly a z těchto vjemů pak naše mysl skládá obraz okolního světa. Změnou své mysli můžeme ze stejných vjemů skládat různé obrazy. Klasický je příklad s poloprázdnou a poloplnou sklenicí. Vjem je v obou případech stejný, ale naše interpretace se liší.

Intepretaci skutečnosti pro nás provádějí procesy, které jsou skryty hluboko v naší mysli. Dělají to automaticky, aniž bychom tuto práci vnímali. Chceme-li změnit to, jak vnímáme realitu, musíme změnit tyhle „filtry“. Jednou z cest jak to udělat je na nějakou dobu to zkusit. Začít se chovat jako bychom tyhle nové filtry už měli a vydržet to tak dlouho, až si na to naše „podvědomí“ zvykne.

Nejprve to musíte dělat vědomě, rozumově, „na silu“. Američané mají přísloví „Fake it, until you make it“. Volně přeloženo, předstírej to tak dlouho, až se to stane skutečností. Znamená to ale vystoupit ze své komfortní zóny.

Tam kde jste, jste proto, že být tam nevyžaduje úsilí. Je to vaše základna. Chcete-li být jinde, musíte vyvinout usilí a základnu přemístit. Jakmile už je přemístěna, budete se do ní automaticky vracet, vždy když polevíte v úsilí. Život bez usilování probíhá vždy na základně. To neovlivníte, ale ovlivníte kde ta základna bude. Vaše mysl se vrací tam, kde je zvyklá. Zvykněte ji jinam a ona se bude vracet tam.

Například váš základnový život probíhá tak, že svět kolem vás na váš kašle. Válcuje vás, ignoruje, občas je i škodolibý. OK. Zblázněte se. Zblázněte se přesným, konkrétním, řízeným způsobem tak, abyste kolem sebe začali vidět svět, který pracuje pro vás. Svět, který na vás reaguje a nabízí vám příležitosti. Svět, který se dokonce snaží plnit vaše přání. Váš svět.

Nejprve musíte své šílenství předstírat. Začněte se tvářit, že svět je ve skutečnosti sen, který si sami vytváříte. Svět je zrcadlem, ve kterém se odrážíte vy. Změňte sebe a změní se i odraz.

Nestačí jen pořád v duchu omílat „tohle je můj svět, tohle je můj svět“ i když i to může trochu pomoci. Hlavně se musíte chovat jako by to byl váš svět. Nemyslím tím povýšeně, majetnicky, ale například když vás osloví nějaký člověk, zamyslete se „proč jsem si ho ve svém světe vytvořil? Manifestací čeho mého je? Co mi o mě ukazuje?“ Ve světě, který je váš jste totiž všechno vy. Tohle je ale jen první fáze. Naučíte se zpětně rozpoznávat čím události působíte. To, co dosud vypadalo jako náhoda, najednou souvisí s vámi. Vy jste si to objednali. Jakmile tohle uvidíte začnete chápat, že můžete objednávky dělat vědomě. Nemusíte v sobě jen hledat k událostem příčiny. Můžete také aktivně vytvářet příčiny pro události, které chcete zažít. Má to ale háček. Je jím přísloví: „Dej pozor na to co si přeješ, může se stát, že se ti to splní“. Někdy se totiž vaše přání splní škodolibým způsobem, který sice vyhoví vašemu zadání, ale zároveň díky nepřesnosti vašeho zadání trochu jinak, než jste si mysleli. Jak se vám začnou sem-tam vaše přání plnit, získáte jistotu a vaše očekávání bude pozitivnejší. To způsobí, že se „přání“ budou plnit o to více. Je to samoposilující cyklus. Kladná zpětná vazba. Čím víc, tím víc. Zažijete uvolnění parkovacího místa před nosem. Zažijete nakupování posledního kusu pizzy, který tam zůstal pro vás. Jako že například máte rádi sýrovou. Je noc, stánek s pizzou v supermarketu právě zavírá. Doběhnete v poslední vteřině před zavřením dveří. Nezbyla vám ještě nějaká pizza? Jo, je tu poslední, sýrová. Jasněééé. :-)

Proč to funguje není až tak podstatné. Je jedno zda věříte, že to dělá nějký chlápek na obláčku co stvořil vesmír, nebo to dělá změna vaší řeči těla, která podvědomě ovlivňuje lidi kolem vás. Funguje to. Když to vydržíte předstírat dostatečně dlouho, stane se to skutečností a vaše základna se přesune.

(Den č. 035. Příspěvek č. 010.)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s


%d bloggers like this: