Bitcoinový satelit Blockstream

Firma Blockstream zprovoznila 15.8.2017 vysílání blockchainu ze satelitů. Pronajali si  „transpondéry“ na existujících družicích a vysílají z nich aktuální poslední blok. Pro Evropu se vysílá z družice Telstar 11N.

Nody v oblastech, kde je problém s internetem mohou udržovat svůj blockchain aktuální a nepotřebují internet. Případně se to hodí tam, kde je třeba blockchain přijímat pasivně. Ve městě plném satelitních talířů nelze zjistit kdo přijímá blockchain a kdo telenovely.

Družice pouze vysílají. Nepřijímají, jen chrlí poslední blok. Vlastně moc nechrlí. Přenosová rychlost je 64 kbit/s, což znamená, že se blok 1MB přenáší několik minut.

Jsou to družice z jakých přijímáme běžné satelitní TV a k příjmu stačí stejné vybavení. Minimální anténa 45 cm a místo drahého satelitního přijímače se na konec kabelu připojí SDR (Software defined radio). SDR je malý USB dongle zhruba za 400 Kč. Příjem je zdarma. V PC se přijatý signál dekóduje open source softwarem, který vyvíjí Blockstream. Využívá GNU Radio a výsledek se posílá do node skrz FIBRE network.

https://blockstream.com/satellite/faq/
https://github.com/blockstream/satellite

Vlastnosti: , , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: